Free Robotics Tutorial - Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: RasPi ile Elektronik
We have thousands of free online courses and is adding more all the time. We seek out experts in their field to design learning material that is comprehensive, broken down into manageable chunks and gives you a series of achievable learning outcomes. Our tutorials strive to provide interactive and rich studying. experiences - for anyone in the world, wherever they are.

Free Robotics Tutorial - Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: RasPi ile Elektronik

Free Robotics Tutorial - Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: RasPi ile Elektronik

Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: RasPi ile Elektronik


Pi Wars Türkiye Online 2021

  • Raspberry Pi Tabanlı Robot Yarışma Robotun Elektronik Bağlantılarının Yapılması
  • Raspberry Pi ile Temel Elektronik

Bu eğitimde Raspberry Pi 4 tabanlı Pi Wars robotunun Autodesk Fusion 360 ile 3D tasarımı, elektronik bağlantıları ve programlanmasının baştan sona anlatılmaktadır.

Bu eğitim, toplam 4 Udemy kursundan oluşmaktadır. "Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: RasPi ile Elektronik" bu eğitimin ikinci bölümüdür. Bu bölümde öğrenciler, elektronik temellerinin yanı sıra Raspberry Pi tabanlı robotları için gerekli elektronik bağlantıları nasıl gerçekleştireceklerini de öğrenecekler.

Kurs Pi Wars 2021 eğitimi için hazırlanmıştır. Ancak kendi robotunu tasarlayıp programlamak isteyen herkese kursa katılabilir.

Yarışmaya katılan tüm takımlar, HisarCS tarafından hazırlanan "Sıfırdan Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: Pi Wars Türkiye" adlı online eğitim videoları ile yarışmaya hazırlanabilecekler. Bu videolarda Python, Raspberry Pi, 3D tasarım ve bilgisayar görüsü konularına değinilecek ve eğitimin sonunda her takım öğrendiklerini kullanarak kendi basit Raspberry Pi robotunu yapacak.

Pi Wars; İngiltere bazlı, esasen Cambridge Üniversitesinde başlamış, Hisar CS öğrencileri tarafından Türkiye’ye getirilmiş ve 2019’dan beri her yıl Hisar CS bünyesinde gerçekleştirilen bir etkinliktir.

Pi Wars Türkiye yarışmasında takımlar Raspberry Pi tabanlı mobil robotlarını çeşitli otonom ve uzaktan kumandalı görevlerde yarıştırır, her görevi tamamlama hızına ve başarı oranına bakılarak puanlandırılırlar.

Pi Wars etkinliği ile amacımız ülkemizde takımlar arası rekabeti ortadan kaldıran, robotiğe yeni başlayanları teşvik eden, ve katılımcılardaki "maker" ruhunu canlandıran bir yarışma kültürü oluşturmak.

Her sene yarışma öncesinde takımlara robotun 3D parçalarından elektroniğine kadar detaylarının paylaşıldığı, Hisar CS öğrencileri tarafından yazılmış bir eğitim kitapçığı de verilmektedir, ve takımlar normal şartlarda 2 gün süren robot yapımı eğitimine katılmaktadır. 2021 yılında, Pi Wars tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl, eğitimlerimizi Udemy üzerinden sunuyoruz.

Eğlenerek öğrenmeniz dileğiyle!

Top Robotics Courses Online

Learn about robotics from a top-rated Udemy instructor. Whether you’re interested in learning how to program an ROS, or how how to construct digital electronic circuits to control robots, Free online tutorials has a course to help you build robots at home.

All Robotics courses

Learning how to program Robot Operating Systems, as well as configure the physical components of a robotics system, requires a host of different math and computer skills. But with Free online tutorial's many robotics courses, learning robotics has never been easier.

More about Robotics

Robots are an inexorable part of the modern world. Whether they are being used to streamline manufacturing, drive cars, or clean homes, robots are being used in almost every industry. Learning how to program them is a great way to invest in your future.

Teach the world online

Create an online video course, reach students across the globe, and earn money

Get more with paid Robotics courses

Enroll in our in-depth courses from top-rated instructors

Requirements

  • Raspberry Pi, ultrasonik sensör gibi gerekli elektronik malzemeleri kurs içerisinde paylaşılacak olan malzeme listesi ile alabilirsiniz.

Who this course is for:

  • Pi Wars Türkiye katılımcıları
  • Sıfırdan temel robot yapımını öğrenmek isteyen herkes


Raspberry Pi Tabanlı Robot Yapımı: RasPi ile Elektronik

Need Help? Make a comment below and we'll help you out...❤

Post a Comment

Need Help? Make a comment below and we'll help you out...❤

Post a Comment (0)

Previous Post Next Post