Free Robotics Tutorial - Okul Öncesi Robotik Etkinlikleri
We have thousands of free online courses and is adding more all the time. We seek out experts in their field to design learning material that is comprehensive, broken down into manageable chunks and gives you a series of achievable learning outcomes. Our tutorials strive to provide interactive and rich studying. experiences - for anyone in the world, wherever they are.

Free Robotics Tutorial - Okul Öncesi Robotik Etkinlikleri

Free Robotics Tutorial - Okul Öncesi Robotik Etkinlikleri

Okul Öncesi Robotik Etkinlikleri


Okul Öncesi Robotik Etkinlikleri

  • Okul öncesi dönemde robotik çalışmalarına giriş yapmayı.

Bildiğiniz gibi , kodlama ve robotik alanı günümüzde herkesin ilgisini çekebilecek düzeyde hayatımıza yerleşmiş bulunmakta.

Sizler de robotik etkinliklerinin çocuklar üzerinde olan etkisini savunan kitleye dahilseniz , bu kurs ile okul öncesi dönemde kullanılabilecek robotik etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.

Bu bölümde sizlere, okul öncesi dönemde robotik kodlama alanında kullanılacak  etkinliklerin yapılışını ve uygulanışını açıkladık.

Okul öncesi dönem için hazırladığımız bu eğitim serisi ile , çocukların elektronik tabanlı materyaller üreterek robotik aşinalığı kazanmasını hedefliyoruz.

Çalışmalarımızda daha önce yapılmış projelerden örnekler bulabilirsiniz.

Umarım faydalı olur.

Sizler için aşağıya bir yayınımı bırakıyorum.

ROBOTİK

İnsanlar bir şeyi öğrenme sürecinde o sürecin çocuğunu öğrenmeye hazırlanış aşamasında geçirirler. Ben de bu tarz bir insanım. Mesela üniversitede bir sınava çalışacaksam, çalışma düzenimi saatlere ve konulara bölüp yoğun bir program ve çalışma ortamı hazırlamak için ortalama 2 saat olan çalışma süremin yarısını tüketirdim. Peki ama konumuzun bununla ilgisi ne :)

Konumuz bir bilişim aşığı olarak yapacağımız çalışmaların ortama ihtiyacı olup olmadığı sorunu ile başlıyor aslında. Yalnızca bir roman okuyacaksanız bile bunun için gerekli ortamı fark etmeden hazırlıyorsunuz. Bazen daha rahat bir oturma şekli ile bazen de ortamda yapacağımız ufak tefek dizaynlar ile..

Bilgisayar alanına girdiğimizde ise bu gibi işler biraz daha ilgi bekler bir hal alıyor. Örneğin programlama alanına dair işimiz var ise, çalışma ortamımızda buna el verişli bir rahatlıkta ve ferahlıkta olmalı. Malum, saatlerin nasıl geçtiğiniz anlamazken sonradan gelen sırt ve bilek ağrıları oldukça can sıkıcı bir hal alacaktır.

Robotik ve programlama alanıyla da oldukça yakın olan birisi olarak kendime yavaştan bir ortam hazırlama girişimde bulundum. Öncelikle çokça kalemlik benzeri, kutu vb.
düzenleyici görevini üstlenecek edevatlarla iş göreceksiniz. Mesela ben kalem çeşitleri ile oldukça haşır neşir olacağım öğretmenlik görevime başlamadan önce plastikçi'den yuvarlak plastik baharat kutuları alıp kapaklarını çıkarıp attım.

Ardından kalemlerimi kurşun, tükenmez, keçeli kalem, bantlar yapıştırıcılar vb. şekillerde hem daha kullanışlı hemde daha düzenli ve güzel görünür hale getirdim. Bu işlem için çekmecenizde bulunan kaşıklıklar bile fazlasıyla işinizi görecektir.

Yaklaşık 1 ay sonra yine haşır neşir olacağım diğer alan olan arduino parçalarını evime buyur ettim :). İşin kötü tarafı bu parçalar kötü bir poşette elime ulaşmış ve birbirine girmiş şekildeydi.

Bilenler bilir arduino dediğimiz şey özellikle kabloları ve küçük parçalarıyla kullandıkça dağılan ve düzensiz hal alan bir yapıdadır. Ama sonuçta bu minik tatlı şeyler benimdi ve bunların yıpranmasını ve kötü görünmesini göze alamazdım.

Bu sebeple ilk feda ettiğim şey, zamanında satın alıp bir ara atmaya yeltendiğim ama kıyamadığım çekmeceli makyaj düzenleyicisiydi. Feda etmek dediğime bakmayın. Aslında küçük ve bir sürü ruj bölmesi olan bu makyaj düzenleyicileri, küçük arduino parçaları için biçilmiş kaftan :).

Ve tabi ki bu düzenleyici de işimi görme konusunda küçük ve yetersiz kaldı.. Fakat bir gün dışarıda dolaşırken bir mağaza çerisinde üç katlı bir makyaj düzenleyicisi gördüm. Mağaza satıcısı makyajları şöyle düzenler böyle gösterir şeklindeki övgülerini sıralarken, ürünü arduino setim için alacağımı, öğretmen olduğumu anlattım.

Mağaza satıcı da oğlundan ötürü arduino ile pek alakalı olunca yaklaşık % 60 indirim ile almayı başardığım 3 katlı bir arduino düzenleyicisine sahip oldum :) Yukarıda da resimlerini mevcut olan çalışma masamı bugün oluşturmaya başladım.

Tabii ki güzel makyaj düzenleyicilerine her zamanki gibi ilgim son hız devam ediyor :) Fakat illaki makyaj düzenleyicileri değil, plastikçilerde çok daha uygun fiyata bulabileceğiniz çekmeceli veya kapaklı edevatlar da mevcut. Tamamen tercihinize kalmış. Sanırım ben dönebilen afilli bir düzenleyicinin büyüsüne kapılarak fiyat uygunluğu konusunu birazcık atladım.

Sonuç olarak unutmayalım ki, uygun bir ortam oluştuğu müddetçe olmayan çalışma isteği bile birden insanın içene doğabiliyor. Daha hevesli ve üretken bir çalışma süreci için öncelik her zaman uygun bir ortamın hazır olmasından geçer. Keyifle takipte kalın :)

Top Robotics Courses Online

Learn about robotics from a top-rated Udemy instructor. Whether you’re interested in learning how to program an ROS, or how how to construct digital electronic circuits to control robots, Free online tutorials has a course to help you build robots at home.

All Robotics courses

Learning how to program Robot Operating Systems, as well as configure the physical components of a robotics system, requires a host of different math and computer skills. But with Free online tutorial's many robotics courses, learning robotics has never been easier.

More about Robotics

Robots are an inexorable part of the modern world. Whether they are being used to streamline manufacturing, drive cars, or clean homes, robots are being used in almost every industry. Learning how to program them is a great way to invest in your future.

Teach the world online

Create an online video course, reach students across the globe, and earn money

Get more with paid Robotics courses

Enroll in our in-depth courses from top-rated instructors

Requirements

  • Temel motor becerilerinin gelişmiş olması.

Who this course is for:

  • 4-9 yaş arasındaki kitleler.


Okul Öncesi Robotik Etkinlikleri

Need Help? Make a comment below and we'll help you out...❤

Post a Comment

Need Help? Make a comment below and we'll help you out...❤

Post a Comment (0)

Previous Post Next Post